Artykuły

Sanatorium Z Dieta Optymalna – Jak Schudnąć 5 Kg Jadłospis?

Sanatorium Z Dieta Optymalna

Bielactwo Dieta OptymalnaDietę – opierającą się na zasadach zdrowego odżywiania, bogatą w witaminy i wapń. Hormonalna terapia zastępcza podczas menopauzy. Dieta Kwaśniewskiego (nazywana przez zwolenników niepoprawnie dietą optymalną) – niskowęglowodanowa dieta odchudzająca, propagowana przez polskiego lekarza Jana Kwaśniewskiego.Dieta ta zaliczana jest do diet wysokotłuszczowych, w których spożycie białka jest niskie. Dieta optymalna – to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. Istnieje jednak dieta , która opiera się na zupełnie innych założeniach. Za twórcę i propagatora tejże diety uważa się w Polsce lekarza Jana Kwaśniewskiego (na podobnych zasadach budował diety dr Atkins w Stanach Zjednoczonych). Dieta optymalna pozwala zjadać tłuste produkty. Ograniczyć należy węglowodany oraz owoce i warzywa.

Jeżeli dieta optymalna obejmuje zrezygnowanie z cukrów, to tutaj może tkwić jej skuteczność w spalaniu kilogramów. Wielokrotnie czytałam, że tłuszcze roślinne są lepsze dla zdrowia, więc poleganie jedynie na zwierzęcych jest ryzykowne. Klasyczna dieta dla osób ceniących wygodę oraz zdrowie. Dieta zrównoważona złożona jest z białek, tłuszczów i węglowodanów. Książka kucharska Akcesoria do kuchni już od 47,90 zł – od 47,90 zł, porównanie cen w 2 sklepach. Zobacz inne Kulinaria, najtańsze i najlepsze oferty, opinie. Walka z ŁZS (łojotokiem) opiera się m.in. I na tym właśnie chciałam się skupić w tym poście. Plemniki osiągają optymalną ruchliwość, gdy wydzielina, w której się znajdują, staje się zasadowa. Uważa się, że wydzielina gruczołu krokowego, neutralizując po wytrysku kwasowość pozostałych dwóch wydzielin, bardzo wspomaga ruchliwość i płodność plemników.

Cukrzyca Typu 1

Stłuszczenie Wątroby Dieta Optymalna Dieta tłuszczowa optymalna różni się właśnie tym od diety Fat Killer w której wprowadzamy organizm w ketozę. W diecie tłuszczowej optymalnej staramy się aby spożycie węglowodanów było możliwie niskie aby organizm nie wchodził w proces ketozy. Badanych podzielił na dwie grupy: otrzymujących dietę niskokaloryczną wynoszącą 1400-1500 kcal dziennie; zaliczeni do tej grupy otrzymywali posiłki z prawidłową proporcją składników pokarmowych. W grupie drugiej badani otrzymywali dietę bogatotłuszczowo-białkową, a niskowęglowodanową, a więc odpowiadającą diecie optymalnej. Majonez z tofu Majonez z tofu to propozycja dla osób będących na diecie bez jajek lub unikających jajek z jakiś osobistych powodów. Tak przygotowany majonez można używać codziennie do sałatek, kanapek i surówek. Dieta obfitująca w warzywa, owoce, ziarna zbóż, nasiona roślin strączkowych pozwoli na optymalną ilość dostarczanego potasu. Uważa się, że zbyt mała podaż potasu z dietą w równym stopniu wpływa na nadciśnienie tętnicze jak nadmiar sodu. Dieta Dieta optymalna, czyli tłuste jedzenie Spożywałem głównie biały ser, śmietankę 30%, codziennie co najmniej 4 fermowe jajka, masło, słoninę, smalec, tłuste kiełbasy, salcesony, mięso wieprzowe, domowe pasztety, gotowaną karkówkę.

Wreszcie trafiłam na Pana odkrycia i dietę optymalną. Po trzech miesiącach stosowania Żywienia Optymalnego trądzik zniknął!, po sześciu miesiącach cera odmłodniała tak, że pacjenci zaczęli mnie mylić z pielęgniarką! Nadkwasota żołądka jest schorzeniem układu pokarmowego wynikającym z nadmiernej produkcji soków trawiennych przez żołądek. Jako jedną z przyczyn tej choroby specjaliści wymieniają stres oraz błędy żywieniowe. Ja wiem, że chciałoby się wyprzeć informację o tym, że osoby stosujące dietę optymalną zgodnie z książką Kwaśniewskiego, po konsultacji z optymalnymi „dietetykami" i „lekarzami" cierpią na wiele efektów ubocznych i chorują. A w formie przewlekłej dołączają się luźne stolce, dyskonfort, wzdęcia i chudnięcie itd. Nie jest to jednak choroba występująca masowo — no chyba, że na stronach internetowych poświęconych diecie optymalnej. Uzyskanie takiego poziomu spożycia nie jest prawdopodobne w normalnej diecie. Obecne ankiety pokazują, że kobiety żyjące w zachodnich krajach spożywają wyłącznie około 1 mg lignanów dziennie.

Arkadia Katowice

Sm Dieta OptymalnaWstukaj w google: dieta optymalna, dieta Kwasniewskiego, a znajdziesz wiele linkow > Po próbach z różnymi dieta mi chcę spróbować dietę optymalną. > Myślę, że jej ewentualna skuteczność musi polegać na zachowaniu > proporcji między białkiem, tłuszczem i węglowodanami, zachowanie proporcji miedzy BTW, to jest "clous" tej diety . Dieta OxyDieta Oxy to jedna z diet bogatobiałkowych, która według autorki, dietetyczki Patrycji Mazur, ma być zdrowszym odpowiednikiem diety Dukana. Składa się ona z 4 etapów, a każdy z nich trwa 7 dni. Myślałem, że stosując dietę optymalną kamienie od razu się rozpuszczą.

Tak się nie stało. Z 200 g wiórek otrzymamy około 1,5 litra mleczka koksowego. Można je przechowywać w lodówce do 3 dni lub zamrozić – ja przelałam mleczko do zamykanego pojemnika na kostki lodu. Prądy selektywne rozszerzając naczynia tętnicze i zwiększając utratę ciepła przez organizm pośrednio wymuszają korzystną zmianę diety . Same prądy selektywne również poprawiają stan zdrowia chorych w każdym przypadku. Polega na zachowaniu w jedzeniu właściwych proporcji między trzema podstawowymi składnikami produktów spożywczych: na 1g zjedzonego białka powinno przypadać 2,5 do 3,5g tłuszczu i tylko 0,5g węglowodanów. Ponadto należy przestrzegać "diety trzustkowej" – diety bogatokalorycznej, bogatobiałkowej i ubogotłuszczowej, stosować wyciągi trzustkowe, zwalczać ból i wyrównać cukrzycę.

Zwężenie przewodu trzustkowego, złogi w przewodzie trzustkowym oraz torbiele trzustki leczone są endoskopowo poprzez wykonanie drenażu wewnętrznego. Zapalenie jelita grubego w jego przypadku niezwykle ważna jest odpowiednia dieta . W naszym serwisie dostarczamy wszystkich potrzebnych w tym temacie informacji. Dieta Kwaśniewskiego jest bardzo niebezpieczna i podobnie jak wiele innych tajemniczych i popularnych metod (akupresura, akupunktura, irydologia, urynoterapia, homeopatia, radiestezja itp.), podejrzewana jest o powiązania ze spirytyzmem. Powoduje silną insulinooporność w czasie jej stosowania, więc jeśli ktoś nie ma silnej woli i będzie sobie pozwalać na odstępstwa od diety to bardzo sobie zaszkodzi, a słyszałem, że niektórym na D.O. Cukier wzrastał do 300 i podejrzewam, że to właśnie byli ludzie o słabej woli lub niezbyt rozgarnięci.

Wiórki Kokosowe Dieta Optymalna

Zapraszamy na wczasy z żywieniem optymalnym wg dr Jana Kwaśniewskiego. Ograniczona ilość osób (do 20) pozwala stworzyć miłą, rodzinną atmosferę oraz przygotować smaczne optymalne posiłki. Zatem rower elektryczny w mieście to doskonałe narzędzie do walki z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie czy otyłość oraz zanieczyszczeniami pochodzącymi z transportu, jeśli rowerzyści zyskują przywileje. Żadna dieta nie może oczywiście zagwarantować nam całkowitego wyleczenia łuszczycy, jednak jest jednym z czynników minimalizujących skutki tej choroby. Dopóki całkowicie nie pozbędziemy się objawów łuszczycy, należy stosować wszelkie dostępne środki, umożliwiające leczenie, oczywiście konsultując wszystko z lekarzem. Jeśli chcesz założyć temat, który nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii – zrób to tutaj. Bielactwo ściśle wiąże się z pigmentacją skóry, a dokładnie z jej komórkami barwnikowymi znanymi pod nazwą melanocytów, które jak wiadomo powstają w organizmie ludzkim już w dwóch pierwszych miesiącach jego życia płodowego. Przede wszystkim, optymalna dieta to taka, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb.

Inaczej wygląda odpowiednia dieta dla sportowców, inaczej dieta , dostosowana do potrzeb młodzieży. To ozn Dieta Optymalna acza, że 1 gram spożytego białka powinno być w diecie od 2,5 do 3,5 g tłuszczu i 0,5 grama węglowodanów. Ogólnie rzecz biorąc, jednak, jemy, gdy czujemy potrzebę i wypełnić najadamy nie czują potrzebę, przyszłość jedzenia. Jednak trzeba pamiętać że nie jest wskazana dla osób które mają skłonności do miażdżycy. Trzeba też podkreślić, że większość lekarzy odradza zastosowanie tej diety gdyż ma ona więcej skutków ubocznych aniżeli pozytywów. Namówił kilku swoich kolegów, którzy między innymi walczyli z nadwagą, przekonał do stosowania diety optymalnej swoją żonę, również lekarkę, wreszcie założył za moją zgodą praktykę w Katowicach, którą nazwał „Arkadią II". Dieta optymalna Chyba żadna inna dieta nie wzbudza tylu kontrowersji, ile krąży wokół Diety Optymalnej dr J. Zwolennicy mówią o wyleczeniu się z długotrwałych chorób i poprawie zdrowia oraz kondycji.

Nadciśnienie

Forum 5XL klub dla puszystych, dieta – odchudzanie . Dieta , diety i odchudzanie , tabele kalorie, przepisy kulinarne, zdrowe odżywianie, klub kwadransowych grubasów. Ewa Bednarczyk-Witoszek autor książki –Dieta Optymalna Co powinniśmy jadać, a czego powinniśmy unikać. Jest lekarzem i od wielu lat zajmuje się propagowaniem Diety Optymalnej. „Dieta optymalna" nie jest jednak jeszcze jednym bestsellerem, książką jednego sezonu, książką, która bryluje tak długo, dopóki nie zastąpi jej jakaś kolejna. Migotanie na poziomie przedsionków zwykle znacznie pogarsza jakość życia. Migotanie na poziomie komór – zabija. •rak jelita grubego – prawie 50%, •Rak żołądka, •Rak trzustki i dróg żółciowych, •Rzadziej rak płuca i rak piersi. Budowa histologiczna przerzutów odpowiada nowotworom w ognisku pierwotnym.

Ubiegłoroczna debiutancka próba okazała się na tyle udana, że postanowiliśmy po jesiennej imprezie zorganizowanej w Wielkopolsce wrócić znów na Kujawy. Naszym priorytetem jest wciąż zachęcanie osób żywiących się optymalne, a także sympatyków ŻO, do wspólnego, aktywnego spędzania czasu i wymiany doświadczeń. Optymalna dieta antyrakowa to nie tyle pojedyncze substancje odżywcze, a raczej ich wzajemne współdziałanie i synergia w zbilansowanej, różnorodnej diecie. Ile średnio się chudnie na diecie 1000 kcal??? Ciekawa jestem ile się chudnie na rygorystyczie przestrzeganej diecie 1000 kcal- (wszystko ważone it,bo wyznaczyłam sobie schudnięcie jakiś 5kg przez 4 tyg i nie wiem czy to jest wogóle realne??? Ponad 10 000 artykułów o zdrowiu. Najczęściej szukane:tarczyca, HEMOROIDY, depresja, DIETA , ból pleców, endometrioza nadciśnienie, MASTURBACJA. Odpowiednio skomponowana dieta powinna dostarczać optymalną ilość kalorii, aby zahamować proces ubytku masy ciała. Kaloryczność diety zależna jest od stopnia nasilenia choroby.

Trądzik Różowaty A

Wiec trądzik jest jak najbardziej niestety chorobom. Niestety jest choroba która was dotknęła. Jego nadmiar w diecie może wywołać biegunki tłuszczowe. Powinny o tym także pamiętać osoby cierpiące na żółtaczkę, które powinny ograniczyć ilość tłuszczu w diecie do 1-2 łyżek dziennie. Piszę na tę grupę, bo na grupie alt.dieta.optymalna prawie nie ma newsów. Po próbach z różnymi dieta mi chcę spróbować dietę optymalną.

Ciechocinek – noclegi, hotele, sanatoria, uzdrowisko, zdrowie, turystyka. W tym celu podaje się syntetyczny analog hormonu tarczycy – lewotyroksynę, który ma za zadanie wyrównać poziom hormonów tarczycy, a tym samym znieść objawy kliniczne niedoczynności. Poszukiwanie złotego środka, jeśli chodzi o dietę w Hashimoto, nadal trwa. Osteoporoza a dieta Optymalnie i właściwie zbilansowana dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych i mineralnych. Zapotrzebowanie na składniki pokarmowe jest uzależnione od płci, wieku i trybu życia. Książka KUCHARSKA zawiera na wstępie krótkie omówienie zasad żywienia optymalnego, a następnie podaje 30 dziennych jadłospisów oraz 700 przepisów kulinarnych mających zastosowanie w diecie optymalnej dra Jana Kwaśniewskiego.

To niskowęglowodanowa dieta , propagowana przez polskiego lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dieta Kwaśniewskiego jest wysokotłuszczowa, a spożycie białka jest niskie. Dieta w chorobach autoimmunizacyjnych ma pierwszorzędne znaczenie. Choroba Hashimoto nie jest tu wyjątkiem. Jana Kwaśniewskiego to nisko węglowodanowa dieta , która opiera się na spożywaniu tłustych produktów przy wykluczeniu spożycia węglowodanów. Proponuje nam trzy tłuste posiłki dziennie przy ograniczeniu w naszym jadłospisie warzyw i owoców oraz wyeliminowaniu z niego pieczywa i słodyczy.

Wątroba Dieta Optymalna

Kwaśniewski jest zwalczany, bo jego dieta zniszczyłaby potęgę koncernów farmaceutycznych, a także producentów słodkiej trucizny – od coca-coli pd cukierki i soki owocowe. Na diecie optymalnej jestem już 12 rok – więc wiem, co mówię. Atopowe zapalenie skóry (AZS), zwane wypryskiem atopowym, egzemą, a niegdyś świerzbiączką (łac. Prurigo) Besniera, wypryskiem alergicznym lub alergicznym zapaleniem skóry, w dermatologii i alergologii określane jako przewlekła dermatoza (zapaln – przebiegająca z okresami zaostrzeń i remisji choroba skóry, której towarzyszy uporczywy i nawrotowy świąd oraz liszajowacenie skóry. Choroba Crohna jest chorobą przewodu pokarmowego o podłożu zapalnym. Proces zapalny rozwija się w wewnętrznej błonie śluzowej i warstwach pod śluzówkowych ściany żołądkowo – jelitowej. Wsmaq na nowo definiuje pojęcie optymalny używane w dietetyce. Spotkać się możemy ze stwierdzeniem, że dieta optymalna to ta, która eliminuje lub zaburza równowagę w dostarczaniu białek, węglowodanów i tłuszczy.

I tak na przykład wiele osób cierpiących na zespół jelita drażliwego nie toleruje nabiału i mąki pszennej, więc jeśli zauważysz takie objawy u siebie, rozważ wykluczenie tych pokarmów ze swojej diety . Czwarty odcinek cyklu programów dotyczący problemu szczepień i szczepionek. O tym jak lekarze powinni rozmawiać z rodzicami dziecka o szczepieniach, a także jak rodzice mają rozmawiać z lekarzami o szczepieniach swoich dzieci. Nagonka na dietę optymalną Doktora Kwaśniewskiego na Biosłone to nic nowego. Mistrz wydał polecenie że trzeba tak robić, i utworzył kilka swoich klonów na forum. Tak, dieta zawierająca 1,5 g białka na kilogram masy ciała to dieta wysokobiałkowa, a wśród osób na diecie optymalnej część (z tych z którymi miałam kontakt) spożywa tego białka więcej (nawet ponad 2 g na kilogram). Dietę stosuje się zwłaszcza w czasie kuracji, która ma wpłynąć na pozbycie się bakterii Helicobacter pylori. Trwa to około dwóch tygodni, ale właściwe nawyki żywieniowe warto wykształcić sobie na dłużej.

Parkinson

Bardzo ważna jest także urozmaicona dieta, jeżeli wykonujesz ćwiczenia fizyczne, to musisz wiedzieć, że dieta wysokobiałkowa czasem niekorzystnie wpływa na nerki. A wiec stosuj ją wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Dieta kwasniewskiego jest bardzo niebezpieczna.nie słuchajcie podstawionych klakierów,któży tu zmyślaja różne historyjki.są badania potwierdzające szkodliwość tej diety ."Oceny wartości diety optymalnej można dokonać po dłuższym okresie jej stosowania, przez dużą grupę badanych, w różnych ośrodkach naukowych. Z dietą optymalną spotkałam się po raz pierwszy jakieś 6lat temu. Od tego czasu stosuję dietę kwaśniewskiego. Dieta dr Kwaśniewskiego (dieta optymaln Ocena dietetyka: 1/ 1 – Zdecydowanie odradzam – dieta szkodliwa dla zdrowia. Dieta Optymalne Odżywianie to świetny wybór dla każdego, kto chce zmienić swoje nawyki żywieniowe i pragnie w krótkim czasie cieszyć się efektami zdrowego odżywiania. To dieta zrównoważona, która opiera się na ciepłych, lekkostrawnych posiłkach gotowanych zgodnie z porami roku. Lecz co do Twojego wahania czy za pomocą diety i suplementacji można to wyleczyć to TAK, da się WYCISZYĆ tę chorobę, a to znaczy zbić przeciwciała, unormować wyniki i żyć bezobjawowo!

Zobacz sobie moje wpisy kwietniowe z 2013 roku "CZY DA SIĘ WYLECZYĆ HASHIMOTO" cz. Stłuszczenie wątroby – leczenie. Leczenie stłuszczenia wątroby zależy w dużej mierze od jej rodzaju, a mianowicie: Alkoholowe stłuszczenie wątroby wymaga definitywnego odstawienia alkoholu. Wątroba to niezwykle ważny organ w naszym ciele – każdego dnia zachodzi w niej ponad 500 reakcji chemicznych. Gdy jednak prowadzimy niezdrowy tryb życia – stosujemy niewłaściwą dietę, jesteśmy otyli i nadużywamy alkoholu, może dojść do stłuszczenia tego narządu. Sprawą zasadniczą jest zmiana trybu życia oraz właściwa dieta . Gdy jelito zaciska się dookoła stwardniałych mas kałowych uniemożliwiając tym samym prawidłowe wypróżnienie, mamy do czynienia z zaparciem kurczowym – jest to kolejna „najpopularniejsza" przyczyna powstawania zaparcia. Przypuszczalnie do organizmów ludzi mikroplastik trafia więc głównie razem z pożywieniem i wodą pitną. Konsekwencje obecności mikroplastiku w ludzkich organizmach nie zostały do końca poznane.

Astma

Zastosowanie diety optymalnej w trakcie, lub nawet po chemioterapii, wspomogło organizm w walce z tą uznawaną za śmiertelną chorobą. Dieta stwarza warunki do tego, aby odnowa naszego organizmu była pełna i prawidłowa. "dieta optymalna" to książka przedstawiająca zasady i podstawy diety optymalnej, zaproponowanej przez doktora Jana Kwaśniewskiego. To lekarz z wieloletnim stażem, który propaguje dietę niskowęglowodanową i wysokotłuszczową. Objawy wrzodów dają ci się we znaki? Zmień dietę, a zapomnisz o uciążliwych dolegliwościach. Mimo wszystko trzeba docenić polski wkład w nauki o żywieniu.Jak na rok 1968 była wielką rewolucją.

Książki Jana Kwaśniewskiego zostały przetłumaczone na wiele języków (w tym angielski) i nawet teraz, po tylu latach, doktor Kwaśniewski ma swoich naśladowców na całym świecie. Dieta DASH – ile można schudnąć ? Efekty diety DASH są widoczne dopiero po pewnym czasie. Jak można wywnioskować z zamieszczonych powyżej informacji, optymalne tempo odchudzania ma charakter wysoce indywidualny i uzależnione jest głównie od poziomu tkanki tłuszczowej. Im wyższy poziom zatłuszczenia tym deficyt energetyczny może być głębszy, a tempo ubytku masy ciała – szybsze. Dietą w reumatoidalne zapalenie stawów Według badań ponad 30 proc.

Chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) twierdzi, że po zjedzeniu pewnych potraw objawy ich choroby się zaostrzyły! Dieta wątrobowa jest koniecznością w profilaktyce i leczeniu chorób takich jak: przewlekłe zapalenie wątroby, marskość wątroby i toksyczne uszkodzenie wątroby. Wiele osób nie łączy z chorą wątrobą zaburzeń trawiennych, długotrwałego zmęczenia, złego samopoczucia, wzdęć i zaparć. Jest uboga w witaminy, w tym witaminę C.Dieta optymalna określana jest przez swojego twórcę i propagatora jako metoda żywienia oraz postępowania w różnych stanach chorobowych. Szukasz informacji odnośnie: optymalna.Dieta optymalna powstała w epoce preinformatycznej.Jana Kwaśniewskiego. Dieta Dukana Placki Serowe – informacje, zdjęcia, materiały video. Czytaj więcej na temat Dieta Dukana Placki Serowe w smaker.

Książka Kucharska Dieta Optymalna Pdf

Na pierwszy ogień idzie jon magnezowy, którego stałe stężenie we krwi jest stosunkowo najmniej istotne da organizmu. Mówiąc o przyczynach zakwaszenia organizmu nie można nie wspomnieć o jednym z najważniejszych odkryć w mikrobiologii, które już od 80 lat czeka na swoje uznanie przez światową naukę. Na temat diety podczas kuracji więcej tutaj>> PO LAMBLIACH NIE MA ŚLADU! "w młodości dużo chorowałem, brałem antybiotyki bez żadnej ochrony w postaci bakterii kwasu mlekowego – lekarz nigdy nie wspominał, aby były konieczne!!! Grupa osób stosujących tzw.

Dietę Optymalną zamierza założyć stowarzyszenie. Dla sportowca zbliżona jest do diety optymalnej dla człowieka ciężko pracującego fizycznie. W pewnych dyscyplinach wskazane byłyby pewne jej modyfikacje w zależności od tego czy chcemy u zawodnika rozwinąć szybki refleks, szybkość, wytrzymałość czy siłę. Zawartość węglowodanów w piwie bywa różna, zależy to od głębokości odfermentowania brzeczki piwnej, w przemysłowych piwach jest to ok 3%, w piwach domowych może być więcej, można to zmierzyć tzw. Czerwonego wina wytrawnego i wódki nigdy nie liczyłem w ogóle, pijąc póki miałem ochotę, z dietą nic nie było. Zaburzona flora bakteryjna jelit przyczyną stwardnienia rozsianego.

Stwardnienie rozsiane – jest chorobą wpływająca na mózg i rdzeń kręgowy. Skoro to co piszesz o profilaktycznym dzialaniu diety optymalnej w przypadku RZS jest takie pewne, to podaj tej pani wyniki dlugoletnich, niezaleznych badan klinicznych, ktore jednoznacznie potwierdza to co tu deklarujesz. Dieta optymalna jest najlepszym lekarstwem na wyleczenie cukrzycy, ale pod warunkiem pozostania na tej diecie do końca swoich dni. Dużo mówi się co ile jeść , ale zapomoina się o tym jak ważny przy cukrzycy jest ruch i to na świeżym powietrzu. Dieta paleo wciąż ewoluuje i zmienia się na podstawie najnowszych badań naukowych, tymczasem dieta optymalna prawie się nie zmieniła przez ostatnie kilkadziesiąt lat; Tę statyczność i brak zmian diety optymalnej uważam za jeden z powodów jej stosunkowo małej popularności.